Публiкацiї

МТП «Южний» виконав план серпня на 163%
Дата публікації: 03.09.2019

За оперативними даними ДП «МТП «Южний», у серпні держстивідор забезпечив перевалку 1 млн 542 тисяч тонн вантажів, що становить 163% від плану на місяць. У порівнянні із минулим роком, вантажообіг збільшився на 827 тисяч тонн (+219%). Основні вантажі – залізорудна сировина, коксівне та енергетичне вугілля.

Найбільше опрацьовано руди – 1 млн 162 тис. тонн, імпорт коксівного вугілля склав 126 тис. тонн, енергетичного вугілля – 75 тис. тонн. Крім того, стивідор перевалив 72 тис. тонн гарячого брикетованого заліза, близько 50 тис. тонн зернових вантажів та продуктів їх переробки та 40 тис. тонн імпортного мінерального добрива. «МТП «Южний» продовжує нарощувати темпи перевалки. З березня підприємство опрацьовує щомісяця понад мільйон вантажів, що перевищує планові показники та результати 2018 року. Так, у порівнянні із минулим роком, вантажообіг зріс на 1,5 млн тонн. У серпні держстивідор розвантажив та відправив на ТЕС першу партію (75 тисяч тонн) енергетичного вугілля. Наступний балкер з імпортним паливом очікуємо в середині вересня. Сьогодні біля причалів, на яких оперує морський торговельний порт «Южний», опрацьовується одразу 4 судна. Загальний обсяг вантажу у балкерах – 275 тис. тонн. На складах держстивідора розміщено понад 600 тисяч тонн вантажів, що відповідає вимогам та нормам експлуатації виробничих майданчиків», – сказав в.о. директора МТП «Южний» Анатолій Яблунівський.

Нагадаємо, у липні 2019 року держстивідор опрацював 1 млн 312 тис. тонн вантажів, що перевищило планові показники на 40,2%.
МТП «Южний» перевиконав план липня на 40%
Дата публікації: 01.08.2019

ДП «МТП «Южний» у липні 2019 року перевалив 1 млн 312 тис. тонн вантажів, що перевищує планові показники на 40,2% (+376 тис. тонн) та на 24,8 % більше (+260,9 тис. тонн), ніж минулоріч. Ріст вантажообігу пов'язаний із збільшенням кількості суден із рудою та імпортним коксівним вугіллям. Так 882 тис. тонн вантажів відвантажено на експорт, 214,7 тис. тонн складають транзит та каботаж, 215 тис. тонн – імпорт. За місяць опрацьовано 19 тис. 724 напіввагонів, прийнято та відправлено 22 судна.

67% від загального вантажообігу складає ЗРК. Крім того, оброблено 160 тис. тонн імпортного коксівного вугілля, 60 тис. тонн мінеральних добрив та 28 тис. тонн зернових та продуктів їх перероблення.

Нагадаємо, у червні 2019 року МТП «Южний» перевалив 1 млн 279 тис. тонн вантажів, що перевищило планові показники на 33% (+314 тис. тонн) та на 16% більше (+176 тис. тонн), ніж минулоріч.

З початку року держстивідор перевантажив 7,9 млн тонн вантажів, з яких 5,7 млн тонн - 72,3% – експорт (руда, чавун, нікелева руда, бетонітова глина та мінеральні добрива). Імпорт коксівного вугілля склав 878 тис. тонн, або 75% від загального обсягу обробки імпортних вантажів.

Завантажити укр eng
Морський торговельний порт «Южний» у 2018 році збільшив вантажообіг до 12,3 млн тонн
Дата публікації: 16.01.2019

За підсумками 2018 року ДП «Морський торговельний порт «Южний» збільшив вантажообіг до 12,3 млн тонн. Підприємством перевантажено на 730 тисяч тонн (+6,3%) вантажів більше, ніж у 2017 році. 70% від загального обсягу склав експорт ЗРС, металопродукції, зернобобових вантажів і продуктів їх перероблення, 20% ‒ імпорт коксівного та енергетичного вугілля, інші 10% ‒ транзит і каботаж. Опрацьовано 212 суден, чверть з яких склав великотоннажний флот дедвейтом понад 175 тис. тонн.

Зростання вантажообігу у порівнянні з 2017 роком зумовлено збільшенням (+4%) перевалки експортних вантажів ‒ понад 8,6 млн тонн, на 22% ‒ імпортного коксівного вугілля (2 млн тонн), у 3,8 рази зросли транзит і каботаж (1,2 млн тонн). У 2018 році колектив ДП «МТП «Южний» опрацював 1,45 млн тонн чавуну. Цей показник майже втричі перевищив минулорічні обсяги. Також на 52 тис. тонн збільшено перевалку зернових вантажів та продуктів їх перероблення.

Протягом року підприємство опрацювало 212 суден (+22 до показників 2017 року) різної вантажомісткості, половина з яких балкери типу Capesize (26%) та Panamax (24%). Найбільшим великотоннажним судном став балкер NETADOLA. В трюми судна завантажено рекордну кількість залізорудного концентрату – 206 450 тонн.

«Я вдячний колективу за роботу та впевнений, що новий 2019 рік нас не розчарує. Ми працюємо над модернізацією виробничого процесу, насамперед задля підвищення швидкості та якості перевалки вантажів. В планах придбання нового перевантажувального обладнання та техніки, запровадження на окремих ділянках сучасних технологій обробки, нарощування потужностей та розширення складських площ. Ми плануємо і надалі збільшувати обсяги перевалки та надавати якісні конкурентні послуги нашим клієнтам», – сказав в.о. директора ДП «МТП «Южний» Анатолій Яблунівський.

Завантажити укр eng
МТП «Южний» виграв у Верховному Суді справу щодо земельної ділянки площею 3,6 га
Дата публікації: 31.01.2019

23 січня Верховний Суд України поставив крапку в судових розглядах щодо земельної ділянки площею 3,5716 га, яку сільськогосподарська фірма «Аліс» намагалась відібрати у ДП «Морський торговельний порт «Южний». Територія використовується державним стивідорним підприємством понад 14 років та активно задіяна у невід’ємних виробничих процесах перевантаження вугілля для українських ТЕС. Під загрозою опинилась стабільна робота підприємства та виконання планів з обробки вантажів. Касаційну скаргу ДП «МТП «Южний» підтримала Одеська облдержадміністрація. Апелянтом виступило Міністерство інфраструктури України.

Постанова, яку прийняла Велика палата Верховного Суду, скасувала рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 квітня 2018 року і постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 серпня 2018 року. Ці рішення судів Одеської області відмінили рішення відділу Держкомзему у Комінтернівському районі Одеської області про реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 3,5716 га, розташовану в Комінтернівському районі на території Візирської сільради, яка була надана для здійснення виробничої діяльності ДП «МТП «Южний». Провадження у справі за позовом компанії «Аліс» закрито. Касаційна скарга ДП «МТП «Южний» – задоволена. Нагадаємо, на земельній ділянці, що стала предметом судових розглядів, розміщено залізничні колії виставкового парку, які використовуються безпосередньо у виробничій діяльності ДП «МТП «Южний». А саме, для прийому і накопичення вагонів з експортними та імпортними вантажами при їх вивантаженні-завантаженні на нижньому майданчику підприємства (причали №5-9). Щоденно на залізничних коліях у середньому опрацьовується близько 200 вагонів. Також ділянка використовується для переміщення вагонів з/або на причали і їх видачі з/на станцію «Берегова». Зокрема, зазначена ділянка була задіяна, в тому числі, і в розвантаженні американського вугілля на потужностях ДП «МТП «Южний» у листопаді 2017 року.

Суд прийняв до уваги матеріали, що підтверджують виконання ДП «Морський торговельний порт «Южний» всіх зобов'язань перед попередніми користувачами земельної ділянки в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Завантажити укр eng
ДП «МТП «Южний» у рейтингу найбільших платників податків за 2018 рік
Дата публікації: 08.02.2019

Морський торговельний порт «Южний» увійшов до 17 підприємств транспортної галузі України – найбільших платників податків за 2018 рік. Минулоріч ДП «МТП «Южний» сплатило 673,8 млн грн податків, 77% з яких склали виплати на кориcть держави та у місцеві бюджети, 23% отримали державні фонди.

ДП «МТП «Южний» – найбільше державне стивідорне підприємство – не тільки надає вантажовласникам та судновласникам повний комплекс якісних послуг, але й дбає про своєчасне виконання своїх зобов’язань перед державою. officevp.sfs.gov.uaЗавантажити укр eng
Морський торговельний порт «Южний» визнаний кращим у двох номінаціях Національного морського рейтингу України
Дата публікації: 05.04.2019

За результатами роботи у 2018 році ДП «МТП «Южний» відзначено пам'ятними знаками «Абсолютне зростання» та «Рекорд року» Національного щорічного морського рейтингу України. За результатами обсягів вантажопереробки держстивідор зайняв друге місце серед портових операторів та отримав спеціальну нагороду за завантаження найбільшого судна в Україні. Урочисте нагородження відбулось у м. Одеса 4 квітня.

«У 2018 році Морський торговельний порт «Южний» збільшив вантажообіг до 12,3 млн тонн та завантажив у трюми великотоннажного судна NETADOLA рекордну кількість залізорудного концентрату – 206 450 тонн. Усі досягнення колективу гідні поваги і визнання», ‒ зазначив Анатолій Яблунівський, в.о. директора ДП «МТП «Южний».

Національний морський рейтинг України, який проводиться вже 20 років поспіль, ініційований видавництвом «Порти України» та інформаційно-аналітичним центром «BlackSeaTrans» за підтримкою Міністерства інфраструктури України, профільними асоціаціями – Асоціацією портів України «Укрпорт», Асоціацією міжнародних експедиторів України АМЕУ, Асоціацією морських агентів України АМАУ, Міжнародною Асоціацією судновласників Чорноморсько-Азовського басейну (BINSA) тощо.

Завантажити укр eng
ДП «МТП «Южний» виконав виробничий план 1 кварталу на 102%
Дата публікації: 10.04.2019

Колектив ДП «МТП «Южний» виконав план з обробки вантажів у 1 кварталі на 102%. В період з січня до березня держстивідор опрацював 3,05 млн тонн вантажів, з яких понад 73% на експорт. Найбільше перевантажено руди (1,87 млн т), коксівного вугілля (331,6 тис. т), чавуну (257,9 тис. т) та ГБЗ (250,2 тис. т). Кількість судозаходів зросла на 29%.

«Завдяки успішній роботі у березні, коли перевалка склала 1,265 млн тонн (+ 28% до плану) вдалось збалансувати показники, і за результатами кварталу перевиконати виробничий план та показники 2018 року. Найбільші темпи зростання показали експорт (+25%) та транзит (+16%) залізорудної сировини. Портовики обробили 63 балкера, половина з яких судна типу Capesize та Panamax. В середньому, щодоби ДП «МТП «Южний» опрацьовує більше 40 тис. тонн вантажів та майже 500 одиниць напіввагонів. Таку стабільну роботу державного стивідора ми плануємо підтримувати протягом року», – зазначив Анатолій Яблунівський, в.о. директора ДП «МТП «Южний».

Нагадаєм, у 2018 року вантажообіг ДП «Морський торговельний порт «Южний» склав 12,3 млн тонн. Підприємством перевантажено на 730 тис. тонн вантажів більше, ніж у 2017 році, але на 1 млн тонн менше, ніж було заплановано на 2018 рік. Опрацьовано 212 суден, чверть з яких склав великотоннажний флот дедвейтом понад 175 тис. тонн.

Завантажити укр eng
МТП «Южний» перевалив у квітні 2019 року більше мільйона тонн вантажів
Дата публікації: 13.05.2019

ДП «МТП «Южний» перевалив у квітні 2019 року 1,07 млн тонн вантажів. Понад 84% від загального вантажообігу склав експорт руди, чавуну та продуктів перероблення зернобобових вантажів, 15% – імпорт коксівного вугілля, аміачної селітри та нікелевої руди. Транзит чавуну склав майже 0,5%. За місяць державний стивідор обробив 19 суден та 14,2 тис. напіввагонів.

Основним вантажем «МТП «Южний» залишається експорт руди (769,1 тис. тонн) та чавуну (112 тис. тонн). Ще відвантажено 24,7 тис. тонн продуктів перероблення зернобобових вантажів. Також протягом квітня перевалено 94,8 тис. тонн імпортного коксівного вугілля та 6,6 тис. тонн аміачної селітри. Нікелева руда є новим імпортним вантажем для ДП – всередині квітня була розвантажена перша партія – 55,4 тис. тонн. 50% від загальної кількості оброблених за місяць суден склав великотоннажний флот дедвейтом до 200 тис. тонн.

З початку року вантажообіг Морського торговельного порту «Южний» склав 4,1 млн тонн. За чотири місяця державний стивідор обробив 82 судна та перевалив більш, ніж 3 млн тонн експортних, 494 тис. тонн транзитних та 488 тис. тонн – імпортних вантажів.

Завантажити укр eng

Новини порту

ОПУБЛIКОВАНО 03.09.2019
МТП «Южний» виконав план серпня на 163%
За оперативними даними ДП «МТП «Южний», у серпні держстивідор забезпечив перевалку 1 млн 542 тисяч тонн вантажів, що становить 163% від плану на місяць...
ОПУБЛIКОВАНО 02.09.2019
Причин для обмеження навантаження на причали МТП «Южний» сьогодні не існує
Про це повідомив головний інженер ДП «МТП «Южний Олександр Янішевський із посиланням на Правила технічної експлуатації портових гідротехнічних споруд...
ОПУБЛIКОВАНО 02.09.2019
Причали 5 і 6 в порту Південний працюють в штатному режимі - АМПУ
Причали №5 і №6 у порту Південний працюють в штатному режимі, підстав для додаткового зниження навантаження немає...
ОПУБЛIКОВАНО 01.08.2019
МТП «Южний» перевиконав план липня на 40%
ДП «МТП «Южний» у липні 2019 року перевалив 1 млн 312 тис. тонн вантажів, що перевищує планові показники на 40,2% (+376 тис. тонн) та на 24,8 % більше (+260,9 тис. тонн), ніж минулоріч....
ОПУБЛIКОВАНО 05.07.2019
До професійного свята з хорошими результатами
День Морського та річкового флоту України – професійне свято для кожного портовика. Традиційно у ці дні на підприємстві прийнято підводити підсумки роботи...
ОПУБЛIКОВАНО 05.07.2019
Шановні портовики!
Вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників морського та річкового флоту!...
ОПУБЛIКОВАНО 04.07.2019
МТП «Южний» перевиконав план червня на 33%
ДП «МТП «Южний» у червні 2019 року перевалив 1 млн 279 тис. тонн вантажів, що перевищує планові показники на 33% (+314 тис. тонн) та на 16% більше (+176 тис. тонн), ніж минулоріч...
ОПУБЛIКОВАНО 13.05.2019
МТП «Южний» перевалив у квітні 2019 року більше мільйона тонн вантажів
ДП «МТП «Южний» перевалив у квітні 2019 року 1,07 млн тонн вантажів. Понад 84% від загального вантажообігу склав експорт руди, чавуну та продуктів перероблення зернобобових вантажів...
ОПУБЛIКОВАНО 15.04.2019
ДП «МТП «Южний» долучилось до проведення Всесвітнього дня охорони праці
Морський торговельний порт «Южний» долучився до проведення Всесвітнього дня охорони праці. На державному підприємстві створено організаційний комітет та проводяться заходи, що відповідають девізу...
ОПУБЛIКОВАНО 11.04.2019
Морський торговельний порт «Южний» провів круглий стіл з питань охорони праці
У ДП «Морський торговельний порт «Южний» відбувся круглий стіл за темою «Практичні аспекти організації управління охороною праці в морських портах»....
ОПУБЛIКОВАНО 10.04.2019
ДП «МТП «Южний» виконав виробничий план 1 кварталу на 102%
Колектив ДП «МТП «Южний» виконав план з обробки вантажів у 1 кварталі на 102%. В період з січня до березня держстивідор опрацював 3,05 млн тонн вантажів, з яких понад 73% на експорт...
ОПУБЛIКОВАНО 05.04.2019
У ДП «МТП «Южний» відбулось засідання Комітету Асоціації портів України «Укрпорт»
5 квітня під головуванням Анатолія Яблунівського, в.о. директора ДП «МТП «Южний», відбулось засідання Комітету Асоціації портів України «Укрпорт»....
Бiльше новин...