Перелiк публiкацiй

ІНФОРМАЦІЯ СУБ’ЄКТАМ ДЕКЛАРУВАННЯ ДО ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ
Дата публікації: 01.11.2018
Відділ з антикорупційної діяльності ДП «МТП «Южний» нагадує, що 01.01.2019 р. розпочинається черговий етап подання щорічних електронних декларацій за 2018 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

У зв’язку з цим Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції (далі – НАЗК) надає відповіді на поширені питання при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр): https://goo.gl/cJSXSp

Оновлені рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні знаходяться за посиланням: https://goo.gl/6kMyQP

Зазначені матеріали розміщені на веб-сайті НАЗК у розділах «Декларування», а також «Роз’яснення для суб’єктів декларування»: https://goo.gl/tM9Uf5

Звертаємо Вашу увагу також на те, що 07.11.2018 набирає чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втрачає чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні послуг електронного цифрового підпису.

Завчасно підготувавшись до чергового етапу електронного декларування, Ви полегшите собі роботу з Реєстром.

Крім того, звертаємо увагу декларантів на те, що необхідно перевірити термін дії електронного цифрового підпису для роботи з Реєстром. Докладна інформація щодо перевірки дійсності ЕЦП міститься на офіційному веб-сайті ДП «МТП «Южний» за посиланням http://www.port-yuzhny.com.ua/elektronne-deklaruvannya.

Детальну інформацію можна отримати за посиланням: https://nazk.gov.ua/news/informaciya-subyektam-deklaruvannya-do-chergovogo-etapu-podannya-deklaraciy та на сайті НАЗК».
ДО ВІДОМА СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ
Дата публікації: 16.02.2017
У Національному агентстві з питань запобігання корупції розпочав роботу оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування, який працюватиме до кінця чергового етапу е-декларування.

У рамках роботи оперативного штабу фахівці Національного агентства в період з 1 січня до 1 квітня 2018 року надаватимуть роз’яснення з питань заповнення розділів електронної декларації, а також з технічних питань, що виникають при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Оперативний штаб розміщений у приміщенні Національного агентства за адресою: м.Київ, бульвар Дружби народів, 28, каб.105.

Також у рамках роботи штабу діють чотири “гарячі” телефонні лінії для надання консультацій:
  • +38(044)200-06-63,
  • +38(044)200-06-64,
  • +38(044)200-06-65
та технічної допомоги з питань заповнення декларацій:
  • +38(044)200-06-62.
Звертаємо увагу, що фахівці Національного агентства надаватимуть допомогу у проблемних питаннях подання декларації і консультуватимуть щодо заповнення розділів декларації та особливостей роботи з Реєстром, але не заповнюватимуть декларацію разом із суб’єктами декларування. Нагадуємо, що навчальне відео із заповнення декларацій у системі "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (16 відеофайлів) розташовано на сайті НАЗК за посиланням: https://nazk.gov.ua/deklaraciya/.

Також, інформація щодо подання декларацій розміщена на офіційному веб-сайті ДП «МТП «Южний» у розділі «Запобігання корупції» за посиланням: http://www.port-yuzhny.com.ua/. Прохання до всіх суб’єктів декларування ДП «МТП «Южний» вжити всі можливі заходи для найшвидшого виконання своїх зобов’язань щодо подання декларацій. У разі виникнення питань звертатися до відділу з антикорупційної діяльності за тел.: 70-49, 73-94, 75-93.
До уваги суб єктів декларування
Дата публікації: 14.01.2017
На виконання вимог Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII
«Про запобігання корупції» (далі – Закону), окремого доручення заступника Міністра інфраструктури України від 07.03.2017 № 213/14-2/11-17 нагадуємо, що електронна декларація повинна бути подана суб’єктами декларування до 01 квітня 2018 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://portal.nazk.gov.ua з послідуючим наданням роздруківки повідомлення про успішну подачу декларації до відділу кадрів підприємства.
Посадові особи, які звільняються або призначаються на посаду з 1 січня 2018 року, зобов’язані подати електронну декларацію за минулий рік в день звільнення/призначення.
Отримати ключі та посилені сертифікати відкритого ключа ЕЦП всі суб’єкти декларування підприємства можуть: На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції розміщене навчальне відео щодо заповнення декларації, ознайомитися з якими можна за посиланнями: https://nazk.gov.ua/deklaraciyahttps://www.facebook.com/NAZKgov/app/212104595551052/?ref=page_internal, https://www.youtube.com/watch?v=C_8OWodSAcs&list=PLQCyS3bbFoFfo4_bQInHbquLOCNVAtS6x.  
З 01 січня 2018 року для посадових осіб підприємства обов´язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у разі отримання доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (станом на 1 січня 2018 року – 1 762 грн), тобто 88 100 грн. Застережуємо, що відповідно до статті 49 Закону, юридичні особи публічного права зобов’язані перевіряти факт подання декларацій суб’єктами декларування, які в них працюють (працювали), відповідно до Закону, та повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.   
За порушення вимог стосовно фінансового контролю антикорупційним законодавством передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.
Статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність:
- за несвоєчасне подання без поважних причин декларації – штраф від п'ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- за подання завідомо недостовірних відомостей – штраф від п'ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, суб’єкт декларування може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за подання завідомо недостовірної інформації у випадку, якщо різниця між задекларованими доходами та достовірними складає від 100 до 250 прожиткових мінімумів (станом на 1 січня 2017 року –  від 160 000 грн. до 400 000 грн.), встановлених для працездатних осіб.
У тому випадку, якщо різниця між задекларованими доходами та достовірними складає понад 250 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2017 року –  від 400 000 грн.), а також за умисне неподання декларації суб’єкта декларування може бути притягнуто до кримінальної відповідальності (стаття 366-1 Кримінального кодексу України) у виді:
  • штрафу від двох тисяч п’ятисот (42 500 грн.) до трьох тисяч (51 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • громадських робіт на строк від 150 до 240 годин;
  • позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.  
У зв’язку з цим, слід зазначити, що у разі неподання декларації Національне агентство письмово повідомляє суб’єкт декларування про факт неподання ним декларації.  Після цього суб'єкт декларування повинен протягом десяти днів з дня отримання такого повідомлення подати декларацію (частина третя статті 49 Закону). 
Звертаємо увагу на те, що притягнення суб'єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або подання недостовірних відомостей у декларації не звільняє суб'єкта декларування від обов’язку подати відповідну декларацію з достовірними відомостями в установленому Законом порядку.
Підготовка до чергового етапу електронного декларування в 2018 року (завантажити)
Дата публікації: 6.12.2017
Зміна електронних адрес російських доменів в реєстрі декларацій (завантажити)
Дата публікації: 1.09.2017
Інструкція щодо дій декларанта для реєстрації в реєстрі е-декларацій (завантажити)
Дата публікації: 1.09.2017
Порядок інформування НАЗК про відкриття валютного рахунку (завантажити)
Дата публікації: 1.09.2017
Порядок перевірки фактів подання суб’єктами декларування декларацій (завантажити)
Дата публікації: 1.09.2017
Роз’яснення НАЗК № 3 стосовно заходів фінансового контролю (завантажити)
Дата публікації: 1.09.2017
Форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (завантажити)
Дата публікації: 1.09.2017
Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (завантажити)
Дата публікації: 1.09.2017