ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  ДП «МТП «Южний» освоює новий тип портальних кранів «Марк-45»
Дата публікації: 03.12.2018
    В листопаді 2018 року на причалах ДП «Морський торговельний порт «Южний» розпочато встановлення двох портальних кранів «Марк-45». Обладнання прийнято на баланс державного підприємства відповідно до Наказу Міністерства інфраструктури України №145 «Про безоплатну передачу майна державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» від 29.03.2018 року. Портальні крани «Марк-45» з продуктивністю 600 тонн/год дозволять значно підвищити обсягиперевалки вантажів та збільшать швидкість обробки суден на відповідному причалі.

    Один «Марк-45» вже встановлений на першій лінії перевантажувальних робіт причалу №9. Портальний кран замінить обладнання з низькою продуктивність – менш потужний кран планується перемістити на тилові підкранові колії. Наразі проводяться пуско-налагоджувальні роботи та вантажні випробування обладнання. Після отримання дозволу від Головного управління Держпраці, перший з двох портальних кранів «Марк-45» буде введено у експлуатацію. Незабаром і другий кран надійде до ДП.

    Нагадаємо, МТП «Южний» системно працює  над оновленням техніки ДП. З початку року, для виконання будівельних та інших технологічних робіт, придбано два пневмоколісних екскаватора LIEBHERR A918 Compact. Зараз машини готуються до роботи.

    Для довідки, морський торговельний порт «Южний» оперує на 5 причалах. Виробничі майданчики держстивідора оснащені 3 портальними кранами «Тукан» та 38 кранами «Liebherr», «Сокіл» і «Кондор». Портова механізація забезпечує перевалку майже 13 млн тонн навалювальних та генеральних вантажів на рік.