ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  ДП «МТП «Южний» розвантажує ще один балкер з енергетичним вугіллям. Тепер для Криворізької ТЕС
Дата публікації: 23.11.2018
22 листопада 2018 року о 23.10 до причалу №9 ДП «МТП «Южний» пришвартувався балкер STELLA DORA. Судно доставило з Роттердаму до України 76 тисяч тонн африканського вугілля для Криворізької ТЕС. Наразі паливо розвантажується на склад генеральних та навалювальних вантажів держстивідора.
 
Це другий балкер з енергетичним вугіллям, який обробляють портовики з початку опалювального сезону 2018-2019 років. Перший опрацьовано 21 листопада. Наразі  85%  його обсягу відвантажено на Дарницьку та Чернігівську ТЕЦ, залишок буде допрацьовано найближчим часом. Відвантаження проводиться згідно плану та графіку.      
                                          
"Перевалка вугілля – спеціалізація порту, нарівні з рудою, тому роботи з розвантаження нового балкера плануємо виконати вчасно.  Разом з тим, технологія, яка сьогодні використовується в порту при роботі з імпортом, не така ефективна, як того потребує ринок. Незважаючи на це,  колектив ДП використовує усі можливості, щоб приймати імпортне вугілля для металургів та  енергетиків. Стратегічний план розвитку підприємства передбачає модернізацію та розвиток нових перевантажувальних потужностей і будівництво вугільно-рудного термінала, який в подальшому вирішить це питання та дасть можливість гідно конкурувати», – зазначив Анатолій Яблунівський, в.о. директора ДП «МТП «Южний».
 
Нагадаємо, 14 листопада 2018 року ДП «МТП «Южний» прийняв судно «ZOE S» з 50 523 тонн енергетичного вугілля із Роттердаму для Дарницької та Чернігівської ТЕЦ. З початку року державний стивідор вже розвантажив 2,2 млн тонн імпортного вугілля для українських підприємств, у тому числі енергетичного – 433,8 тис. тонн.