ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  5,7 млн грн - на охорону праці у I півріччі 2018 року
Дата публікації: 17.08.2018
    ДП «МТП «Южний» у I півріччі 2018 року інвестувало в охорону праці та профілактику травматизму 5,7 млн гривень. Основна частина коштів була спрямована на придбання засобів індивідуального захисту для робітників підприємства та поліпшення стану безпеки, створення комфортних умов для праці.

    «Морський торговельний порт «Южний» систематично і, як показує статистика, ефективно працює над збереженням здоров'я робітників та забезпеченням безпечних умов праці. Так, за півроку, у порівнянні з відповідним періодом 2017 року, коефіцієнт частоти нещасних випадків знизився на 100%. Такого результату вдалося досягти за рахунок постійних перевірок виконання вимог охорони праці, профілактики нещасних випадків, а також проведення медичних оглядів персоналу», ‒  зазначила начальник служби охорони праці ДП «МТП «Южний» Галина Максименко.

    Під час цільових перевірок у I півріччі 2018 року виконано 122 пожежно-технічні обстеження об'єктів підприємства та 9 – суден портофлоту, проведено 111 протипожежних інструктажів та 122 бесіди, 2 практичних заняття та навчання на тему боротьби з пожежами на суднах. Також фахівці служби охорони праці проконтролювали ведення журналів інструктажів, виконання робіт на висоті, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ, оформлення робіт за нарядами-допусками, оформлення стендів, організацію вантажних робіт та стан санітарно-побутових умов працівників/доріг/будинків і споруд підрозділів підприємства. У ході постійного контролю за охороною праці у підрозділах виявлено та усунуто 349 порушень нормативних актів. До відповідальності притягнуто 7 посадових осіб.

    З нагоди відзначення Дня охорони праці 178 дітей працівників взяли участь в екскурсії на підприємство. У конкурсі тематичних творчих робіт «Охорона праці очима дітей-2018» змагались 87 малюнків у трьох вікових категоріях.  Усі учасники отримали заохочувальні призи від адміністрації та профспілок ДП «МТП «Южний», а 9 переможців – цінні подарунки. Крім того, в рамках Всесвітнього Дня охорони праці, інвалідам праці та рідним портовиків, які отримали травми на виробництві, нарахована цільова грошова допомога. Кращими підрозділами, які  активно брали участь у організації Дня охорони праці, визначено ремонтно-будівельне управління та портовий флот.