ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  За 40 років МТП «Южний» перевалив 500 мільйонів тонн вантажів
Дата публікації: 25.07.2018
     У період з 1978 по 2018 рр. ДП «МТП «Южний» прийняв близько 24 000 суден, обробив понад 3,4 млн піввагонів. Загальний вантажообіг з дня швартування першого балкера склав 502,8 млн т. Це – найкращий показник в портовій галузі України.
 
     «Якщо в 1978 році вантажообіг ДП за 6 місяців склав 140 тис. т., то з початку 2018 року підприємство забезпечило перевалку 6,1 млн т. вантажів.
 
     Порту є чим пишатись: щорічно ДП перевалює понад 12 млн тонн вантажів. Він будувався і розвивався під роботу з вантажами для гірничо-металургійного комплексу. Сьогодні, як і 40 років тому, левову частку вантажообігу складають експортна руда, чавун і метал. Зміни на світових ринках сприяли збільшенню попиту на перевалку в порту енергетичного і коксівного вугілля для промисловості України. У 2013 році підприємство придбало новий буксирний флот загальною потужністю близько 6000 к.с., сучасний крановий парк. Завдяки днопоглибленню біля причалів, на яких оперує ДП, в 2015 році вперше до осадки 18,5 м завантажено судно типу сapesize. Сьогодні балкери типу newcastlemax для ДП буденність. Разом з тим, ми єдині в Україні, хто може приймати такий великотоннажний флот. У цьому заслуга всього трудового колективу підприємства, тих, хто його будував і розвивав. Наразі ми працюємо над залученням нових вантажовласників і розширенням номенклатури вантажів, що згодом дозволить збільшити обсяги перевалки, розвивати інфраструктуру і потужності основних виробничих майданчиків, підвищити рентабельність, ефективність вантажних операцій, рівень безпеки, а також створити комфортні умови для роботи », –  зазначив в. о. директора ДП «МТП «Южний» Анатолій Яблунівський.
 
     ДП «МТП «Южний» – один з найбільших платників податків в Одеській області, а також містоутворююче підприємство для м. Южне. У 2017 році в бюджети всіх рівнів перераховано 740 млн грн. З них  – 105,2 млн грн. направлено на розвиток м. Южне. Відрахування до міського бюджету збільшились на 25,5% в порівнянні з 2016 р. Завдяки участі стивідора для портовиків побудовано 12 багатоквартирних житлових будинків, середня загальноосвітня школа, 2 дитячих садки, гуртожиток, санаторій-профілакторій, сучасний спортивно-оздоровчий комплекс і ін.