ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  ДП «МТП «Южний» перевірили на дотримання вимог міжнародного Кодексу ISPS*
Дата публікації: 22.05.2018
17 травня морський торговельний порт  «Южний» відвідали представники Міжнародної Програми з безпеки портів Берегової охорони США, посольства США в Україні та АМПУ. Міжнародні аудитори відзначили ефективність та відповідність діючої системи безпеки на підприємстві міжнародним вимогам Кодексу з охорони суден та портових засобів (ISPS) та конвенції з охорони людського життя на морі Міжнародна конвенція з охорони людського життя на морі SOLAS 74.

Разом з представниками служби безпеки морського торговельного порту «Южний» гості оглянули вантажний термінал, високо оцінили роботу системи контролю доступу та комплексу габаритно-вагового контролю, який функціонує на підприємстві близько року. Позитивну оцінку з боку американських гостей також отримала система відеонагляду служби охорони та програмне забезпечення «Інтелект», що встановлено на залізничній ваговій підприємства. Разом з фізичною охороною в комплексі вона забезпечує розпізнавання маркування вагонів, веде їх підрахунок, оцінює стан та наявність вантажів. Окремо відзначено високий рівень проведення позапланових навчань з поліпшення рівня охорони підприємства,ефективної взаємодії офіцерів охорони суден та сектору берегової охорони ДП. Рекомендації гостей щодо вдосконалення системи безпеки, які були обговорені під час візиту, прийняті керівництвом підприємства до уваги та уже запроваджені у підрозділах. 

Нагадаємо, попереднє ознайомлення та обговорення питань реалізації вимог Кодексу з охорони суден та портових засобів відбулося в ДП у квітні 2018 року. Експерти відвідали портовий флот підприємства, виробничі майданчики вантажно-розвантажувального району №2, причали №5-8. Крім того, відбулась спільна нарада із в.о. директора Віталієм Жуковським, фахівцями Служби безпеки ДП та морськими офіцерами, які відповідають за виконання вимог міжнародного Кодексу ISPS.

*Міжнародний Кодекс з охорони суден та портових засобів (ISPS)  – міжнародна структура, за допомогою якої взаємодіють судна і портові засоби з метою виявлення і запобігання дій, які загрожують безпеці в секторі морського транспорту. Кодекс (ISPS) впроваджений в 2002 році під гаслом Міжнародної конференції з охорони людських життів на морі 1974 року.