ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  Всесвітній день охорони праці: ДП «МТП «Южний» дбає про здоров’я портовиків
Дата публікації: 26.04.2018
25 квітня на ДП «МТП «Южний» відбувся круглий стіл в рамках запланованих заходів до Всесвітнього дня охорони праці. У 2018 році свято проходить під лозунгом «Захищене та здорове покоління». У заході взяли участь т.в.о. директора-заступник директора з економіки та фінансів Сергій Ковшар, начальник служби з охорони праці Галина Максименко, головний спеціаліст Управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Міністерства інфраструктури України Ігор Макаренко, начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Державної служби України з питань праці в Одеській області Ігор Прус, начальник Южненського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області Любов Паладій, страховий експерт з охорони праці Южненського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соцстраху України в Одеській області Тетяна Краснікова, керівництво держстивідора.    

Темою зустрічі стало обговорення питань охорони праці в структурних підрозділах підприємства в рамках запланованих заходів до щорічного Всесвітнього дня охорони праці. У цьому році девіз свята співпадає із Всесвітнім днем боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня. Під час круглого столу були обговорені питання щодо витрат підприємства на охорону праці та профілактики травматизму. Також йшла мова про недопущення порушень нормативно-правових актів з охорони праці та важливість проведення інструктажів перед допуском до самостійного виконання робіт. Представники структурних підрозділів ДП «МТП «Южний» – Пральні, ВРР-2 та ВПМ, проінформували присутніх про виконання ними функціональних обов´язків в частині охорони праці на виробничих ділянках, що зроблено і що планується провести для недопущення виробничого травматизму.

В рамках заходів до Всесвітнього дня охорони праці  в  «Морському торговельному порту «Южний» проведено екскурсію для дітей працівників ДП та організовано конкурс малюнків. Крім того, з урахуванням тематики заходів буде проводитись роз’яснювальна робота щодо власної безпеки та важливості дотримання здорового способу життя.

Також заходами передбачено обстеження робочих місць та професій, які виконують роботи підвищеної небезпеки, аналіз стану охорони праці та результатів психофізіологічної експертизи працівників. До середини травня за результатами аудиту організаційний комітет визначить кращі структурні підрозділи, а для усунення виявлених зауважень будуть розроблені спеціальні заходи. ДП надасть матеріальну допомогу працівникам, які отримали травми на виробництві, інвалідам праці та родинам загиблих на виробництві. Також запланована участь представників від підприємства у спортивних змаганнях для осіб з інвалідністю.

«Ми всі знаємо, що порт «Южний»  –  підприємство де  щоденно відбуваються складні технологічні  процеси і питання  безпеки  та охорони праці тут є  чи не на першому місці. Мені приємно зазначити, що   адміністрація, профспілковий комітет  і відповідні служби ДП приділяють велику увагу цьому питанню. Це очевидно. Це показують і чисельні перевірки і статистика. Людей забезпечують всім необхідним, навчають  і, звичайно, контролюють, а також неухильно слідкують за  дотриманням усіх норм та правил під час робіт.                              
                                                       

Я знаю, що ви провели  конкурс дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей». Я бачив усі роботи. Вони показали нам те, чого ми, дорослі,  іноді не помічаємо, але про що так важливо пам’ятати кожному працівнику. На одному із малюнків написано: «Пам’ятай, на тебе чекають вдома»…. В цих словах вся охорона праці», – сказав начальник відділу  нагляду на транспорті та зв’язку Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Прус.