ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  Морський торговельний порт «Южний» готовий до аудиту дотримання вимог Кодексу ISPS
Дата публікації: 10.04.2018
5 квітня ДП «МТП «Южний» відвідали представники Міжнародної Програми з безпеки портів Берегової охорони США, Посольства США в Україні та сектору морської охорони  апарату управління АМПУ. Мета візиту – попереднє ознайомлення та обговорення питань реалізації в ДП вимог Кодексу з охорони суден та портових засобів (ISPS*). Проведення спостережного аудиту заплановано на 14-18 травня 2018 року.
 
Під час екскурсії в ДП гості відвідали портовий флот підприємства, виробничі майданчики вантажно-розвантажувального району №2, причали №5-8. Крім того, відбулась спільна нарада із в.о. директора Віталієм Жуковським,  фахівцями Служби безпеки ДП та морськими офіцерами, які відповідають за виконання вимог міжнародного Кодексу ISPS.   
 
«Безпеку  основного портового об’єкту ДП, вантажного терміналу (ВРР-2), забезпечує служба охорони підприємства. Успішно застосовується система  контролю  доступу  на іноземні судна, а робочий процес контролюється за допомогою системи відеонагляду. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб відповідати високим міжнародним стандартам безпеки і наші американські гості могли переконатись у цьому. Найближчим часом має відбутись  аудит  Міжнародної  морської організації та Європейського агентства з морської безпеки (IMO / EMSA.) Ми, як державний стивідор, завжди відкриті перед міжнародними аудиторами та готові відзвітувати, що усі вимоги до безпечної взаємодії суден і портових засобів виконуються, права моряків – членів суднового персоналу – не порушуються», – в.о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.
 
*Міжнародний Кодекс з охорони суден та портових засобів (ISPS)  – міжнародна структура, за допомогою якої взаємодіють судна і портові засоби з метою виявлення і запобігання дій, які загрожують безпеці в секторі морського транспорту. Кодекс (ISPS) впроваджений в 2002 році під гаслом Міжнародної конференції з охорони людських життів на морі 1974 року.