ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  ДП «МТП «Южний» розпочинає розвантаження другого судна з антрацитом із ПАР
Дата публікації: 23.07.2017
    О 8.25 23 липня до причалу державного підприємства  «Морський торговельний порт «Южний» пришвартувалось судно ZHAO YAUNG FENG з вугіллям із ПАР. Власник вантажу – енергетична компанія  ДТЕК. 7500 тонн антрациту планується розвантажити на склад підприємства за 2-3 доби та оперативно відвантажити у вагони для відправки на Придніпровську та Криворізьку ТЕС.

    «Це вже друге судно типу Panamax з африканським вугіллям, яке розвантажується у ДП «МТП «Южний» з початку року. До прийому  законтрактованих обсягів антрациту для ТЕС ми готові, і плануємо у 2017 році прийняти  ще, як мінімум, 6 таких суден. Виконувати роботи з розвантаження судна будуть сучасні портальні крани Tukan. Свою стратегічну функцію, в логістичному ланцюзі забезпечення енергетичної незалежності України, порт обов’язково виконає –  вугілля буде доставлено енергетикам своєчасно,  у відповідності із графіком.  Перше судно з  вугіллям із ПАР, Panamax Aleksander, яке було розвантажено за 2,5   доби, тому підтвердження», – сказав в.о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.

    Нагадаємо, що перше судно з 75 000 тонн вугілля із ПАР було розвантажено  в ДП «МТП «Южний»  за 2,5 доби наприкінці травня 2017 року. Компанія ДТЕК законтрактувала до кінця року 675 000 тонн вугілля в ПАР з можливістю збільшення поставок до 1 млн. тонн.

За шість місяців ДП «МТП «Южний» виконав перевалку 6,6 млн. т. вантажів, з яких близько 1 млн. т. - імпортне вугілля. 97% від загального обсягу - вантажі підприємств групи СКМ, з яких імпортне вугілля склало близько 24%, руда і метал (Метінвест) - 76%.