ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  До кінця літа ДП «МТП «Южний» планує відправити на українські ТЕС понад 225 тисяч тонн антрациту з ПАР
Дата публікації: 13.07.2017
    У липні-серпні ДП «МТП «Южний» планує виконати розвантаження трьох суден із ПАР та відправити на теплоелектростанції понад 225 тисяч тонн енергетичного вугілля. Відповідно до  графіку,   21  липня судно Panamax ZHAO YAUNG FENG  доставить в Україну  другу партію антрациту для ТЕС ДТЕК. Розвантажити судно планується за 3 доби. 
 
    «Сьогодні підприємство працює за затвердженим графіком. Ми чекаємо на наступну партію вантажу із ЮАР,  та готові оперативно виконати відправку вагонів із вугіллям на українські ТЕС. Перше судно Panamax Alexander з 75 000 тонн вугілля марки «А» було розвантажено біля причалу підприємства  наприкінці травня за 2,5 доби. Ще за 2 тижні, відповідно до плану, вантаж прибув на теплоелектростанції. На 2017 рік ДТЕК законтрактував  675 000 тонн вугілля в ПАР   з можливістю збільшення поставок до 1 млн. тонн.   Крім енергетичного вугілля,  до 1 вересня  ДП «МТП «Южний» планує розвантажити понад 130 тис. тонн імпортного коксівного вугілля та  експортувати понад  1,54 млн  тонн ЗРС», - сказав в. о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.
 
    Як повідомлялось раніше, за 6 місяців 2017 року  Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний»   виконало перевалку 6,6 млн тонн вантажів. 97% від загального обсягу - вантажі підприємств групи СКМ, з яких імпортне вугілля склало близько 24%, руда і метал (Метінвест) - 76%.