ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  У першому півріччі 2017 року вантажопереробка в ДП «МТП« Южний» склала 6,6 млн тонн
Дата публікації: 05.07.2017
    Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» за підсумками роботи за 6 місяців 2017 року виконало перевалку 6,6 млн тонн вантажів. 97% від загального обсягу - вантажі підприємств групи СКМ, з яких імпортне вугілля склало близько 24%, руда і метал (Метінвест) - 76%.

    З початку року підприємство опрацювало 97 суден, більше половини з яких балкери типу Capesize, дедвейтом від 170 000 до 200 000 тонн. Із загального обсягу оброблених вантажів, експортні склали 76,3% (5,047 млн т.), імпортні - 18% (1,191 млн т.), а також транзитні і каботажні - 5,7% (0,362 млн т.). В цілому, з 6,6 млн тонн 85% вантажу було перевантажено з використанням великотоннажного флоту (вантажомісткістю понад 170 тис. тонн).

    Перевиконання плану з надання послуг буксирами портового флоту склало 62% (+28 млн грн. до плану на 1 півріччя). Працюючи в ринкових умовах, «Морський торговельний порт «Южний» виконав 20% від усього обсягу буксирних послуг в акваторії порту Южний.

    "Перше півріччя ДП «МТП «Южний» відпрацювало в умовах жорсткої конкуренції і при цьому з високими результатами основної діяльності. В середньому з початку року підприємство щомісяця здійснює перевалку більше 1 мільйона тонн вантажів, завдяки чому займає перше місце серед державних стивідорних компаній України. 5 червня на підприємстві встановлено рекорд із швидкості завантаження судна. За 24 години на судно «Frontier Garland» було завантажено 86 000 тонн ЗРС», - зазначив в.о. директора ДП« МТП «Южний» Віталій Жуковський.

    Крім того, ДП «МТП «Южний» впевнено зберігає статус найбільшого платника податків в Одеській області. У період з січня по червень 2017 року до бюджетів всіх рівнів перераховано 395,7 млн грн. податків. На 01.07.2017 року в порту працює 2717 чоловік. Середня зарплата в ДП «МТП «Южний» в першому півріччі становить понад 13 000 грн., при цьому докери підприємства отримують в середньому близько 21 000 грн.

    «Головне завдання для порту сьогодні - забезпечення своєчасного прийому і відправки імпортного вугілля на ТЕС, підвищення енергоефективності підприємства, а також подальше нарощування обсягів перевалки. З урахуванням зростаючого попиту на вугільно-рудні вантажі, ми плануємо найближчим часом приступити до реалізації інвестиційного проекту з будівництва нового технологічного спеціалізованого терміналу. Він буде мати високий рівень автоматизації і продуктивності всіх виробничих процесів, включаючи складські операції з накопичення, зберігання і подачі вантажів для навантаження на судна і залізничні вагони. Які б зміни не відбувалися на ринку, підприємство повинно мати плани завантаження і прибуток, а працівники підприємства отримувати високу, стабільну заробітну плату», - зазначив Віталій Жуковський.