ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  ДП «Морський торговельний порт «Южний» розпочав розвантаження вугілля із ПАР
Дата публікації: 25.05.2017
    25 травня о 16.30 до причалу №5 ДП «Морський торговельний порт «Южний» пришвартувалось судно  Panamax Alexander (Мальта). На борту  балкера  75 тисяч тонн енергетичного вугілля із ПАР.   Власник вантажу –   ДТЕК. Портовики планують  завершити розвантаження  палива для українських теплоелектростанцій за 3 доби.
 
    Для оперативного виконання робіт підприємство використовує потужне перевантажувальне обладнання із залученням власного сучасного портового флоту. Продуктивність портальних кранів TUKAN, що  задіяні у перевантаженні на 5 і 6 причалах  ДП «МТП «Южний», сьогодні досягає 1 тис. т. на годину. В грейферному режимі кран перевалює до 20 000 т. вантажів на добу.  
 
    «З початку року ДП «МТП «Южний» виконав перевалку 4,32 млн. т. вантажів, з яких близько 1 млн. т. – імпортне вугілля. Сьогодні підприємство успішно виконує умови договорів з вантажовласниками. Вугілля для ТЕС відвантажуватиметься у  встановлені терміни. Це наш внесок, як державного підприємства, в зміцнення енергетичної незалежності України», - сказав в.о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.
 
    В 2017 році   в ДП МТП «Южний» завантажено великотоннажні судна Newcastlemax RANGIROAСapesize «PINK SANDS», дедвейтом понад 200 тис. т. Загалом, з початку  2017 року  підприємство завантажило  27 суден, 15 з яких було завантажено до повної осадки, а інші 12 -  дозавантажено на  причалах  ДП з осадкою 18,5 м, після вантажних робіт  на терміналах  приватної компанії ТИС.