ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  ДП «МТП «Южний» зацікавлене у розслідуванні обставин закупівлі кранів у 2014 році
Дата публікації: 19.05.2017
     Керівництво ДП «МТП «Южний» готове надати усі необхідні документи та інформацію про угоду  з естонською фірмою Alekon holding AS щодо процедури придбання кранів АНС TUKAN, яка укладалась у 2014 -15 рр. минулим керівництвом підприємства.
 
     З метою визначення обставин, умов та об’ємів виконання пунктів угоди, адміністрація державного підприємства буде всебічно сприяти об’єктивному та незалежному розслідуванню придбання у минулі періоди кранів АНС TUKAN, що мали технічні недоліки.  Головне завдання для   ДП «МТП «Южний»   сьогодні  –  забезпечення ефективної роботи встановленого обладнання та виконання планів із перевалки вантажів, для  своєчасної виплати заробітних плат працівникам та податків до державного бюджету. Для цього, на початку 2017 року  керівництво підприємства домовилось з заводом-виробником  «ARDELT» про безкоштовну повну заміну двох та ремонт третьої стріли портальних кранів АНС TUKAN, що сьогодні виконують перевалку вантажів на 5 та 6 причалах ДП.  До завершення строків виконання з 2014 до 2016 рр., гарантійні зобов'язання та ремонт кранів виконувала   фірма-постачальник  Аlekon holding ltd. 
 
     Портальні крани АНС TUKAN,  що встановлені на підприємстві,  наразі показують високу ефективність перевалки вантажів. З моменту  їх запуску  в 2014-15 рр., за оцінками фахівців, розрахунковий час обробки одного судна дедвейтом 200 тис. т. на підприємстві скоротився в 1,5-2 рази. У період з грудня 2014 року  до сьогодні ними було перевантажено близько 20 млн.  т. вантажів, не враховуючи складські операції. Продуктивність TUKAN сьогодні досягає 1 тис. т. на годину, в грейферному режимі кран може перевалювати до 20 000 т. на добу. Саме завдяки такій продуктивності наприкінці квітня за 3,5 діб до повною осадки  був завантажений балкер «PINK SANDS». Таким чином, крани вже окупили свою вартість і заробляють прибуток для підприємства.
 
    Рекордні за обсягами завантаження судна для ДП, Newcastlemax Mineral Edo (203,59 тис. т.), Newcastlemax RANGIROA (200,18 тис. т.), Сapesize «PINK SANDS» (201,92 тис. т.), були оброблені на причалах, де встановлені ці крани. З 2014 року на підприємстві до повної осадки  було завантажено  143, сумісно навантажено 137 багатотоннажних суден.