ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  ДП «МТП «Южний» завантажив один із найбільших балкерів в історії порту Южний
Дата публікації: 10.05.2017
    В ДП «МТП «Южний» завершено завантаження   до повної осадки балкеру «PINK SANDS» (Мальта).  За 3,5 доби працівники порту  завантажили на судно типу capesize  201 922 т. залізорудного концентрату, що на 1745 тонн більше, ніж у березні 2017 року (судно Newcastlemax RANGIROA). Добова норма  склала  57 692 т.  Вантаж прямує до Китаю.
 
    Збільшувати об’єми завантаження суден ДП «МТП «Южний» вдається завдяки   проведеній  реконструкції морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів №5 та №6 підприємства. Це дає можливість виконувати роботи  з осадкою  суден до 18,5 метрів. 
  
    «Станом на 1 травня  2017 року вантажообіг  у  ДП «МТП «Южний» склав  4 млн. 349 тис. т.  Сьогодні підприємство веде підготовку до прийому імпортного вугілля для українських ТЕЦ. Нещодавно Міністерство інфраструктури поставило завдання, нам і Чорноморському порту,  бути готовими до перевалки близько 4,8 млн т вугілля до кінця року. Для належного виконання планів керівництва галузі,  ми плануємо модернізувати власні потужності:  придбати   портальні крани, розвивати транспортне залізничне сполучення на підприємстві, побудувати нову електропідстанцію» –  зазначив в.о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.
 
    Найбільше судно в  ДП «МТП «Южний»  було завантажено  у 2015 році.  Тоді  на  борт Newcastlemax Mineral Edo було  погружено 203,59 тис. тонн вантажу.